Tilaa uutiskirje
Pamela-punoskude
Pamela-punoskude
12,50 € / kpl
<strong>heti varastossa</strong>
Lankava Pamela -punoskude
Lankava Pamela on kierrätyspuuvillainen ja napakka punoskude, jonka paksuus on noin 4 mm. Se on ohuempi kuin Paulina-punoskude ja sopii erityisen hyvin makrameesolmeiluun. Solmeile siitä kaunis makrameeamppeli tai seinävaate. Kude soveltuu mainiosti myös virkkaukseen, esimerkiksi mattoihin tai säilytyskoreihin.
Pamela-punoskude valmistetaan kierrätyspuuvillasta, joka saadaan trikooteollisuuden leikkuujätteestä. Kudetta ei värjätä uudelleen, vaan laaja värivalikoima syntyy sekoittamalla eri värisiä kierrätyskuituja keskenään.
Kaikki Eko‑puuvillatuotesarjamme langat ja kuteet valmistetaan raakalangasta, jossa 80 % on kierrätyspuuvillaa trikooteollisuuden leikkuujätteestä. Lisäksi lankaan lisätään 20 % polyesterivahviketta, joka vahvistaa materiaalia ja parantaa näin valmiiden käsitöiden kestävyyttä ja käyttöikää.
Kirjoita arvostelu
Tuotteet jotka saattavat kiinnostaa sinua
-
Lankava Puurengas1,95 € / kpl -
Paulina-punoskude15,50 € / kpl -
Matilda-punoskude8,80 € / kpl -
Minimop-lanka12,50 € / kpl -
Lankava Chunkymop11,90 € / kpl -
Lankava Super Chunky11,90 € / kpl -
Valkoinen metallirengasAlkaen 3,00 € / kpl -
Pyöreä korinpohja, vaneriAlkaen 3,90 € / kpl -
Makramee-puurengas1,80 € / kpl
























